Príchod jari – mesiac knihy

Jar je skvelým obdobím, keď všetko začína kvitnúť a zelenieť sa, príroda sa prebúdza a jarný vzduch priam láka stráviť čas vonku. Či už Vás motivujú pri prechádzke s deťmi rozkvitajúce stromy alebo spev vtáčikov či bzukot včiel, užívajte si rôzne aktivity so svojimi deťmi. My sme Vám s blížiacimi sa jarnými dňami pripravili tématickú jarnú zábavu. Vytvorte si s deťmi vlastnú jarnú interaktívnu knižku alebo si stiahnite jarné pracovné listy. Nájdete v nej 20 strán zábavy a kreatívnych úloh s jarnými motívmi a témami. V knižke si nájdu zábavu predškoláci, prváci a aj druháci.

Interaktívna kniha – jarná motivácia

V jari je možností na tvorivé aktivity s vašimi ratolesťami mnoho. Vaša kniha sa môže podobať na strom, ktorý pod každým listom niečo skrýva (písmenká, slová…) či jarné kvietky na lúke (s popisom jednotlivých kvietkov), alebo úľ plný prebúdzajúcich sa včielok. Možno vás inšpirujú práve obrázky z našej galérie. Deti si pritom precvičia jemnú motoriku, zmysel pre detail, trpezlivosť a určite sa niečo nové naučia 🙂

Jarná kniha – pracovné listy

V Jarnej knižke nájdete aktivity a úlohy zamerané na jarné mesiace, obťahovanie obrázkov, matematiku, počítanie, vyfarbovanie obrázkov, tajničku, spoznávanie hodín a času, doplňovačky, kreslenie obrázkov, precvičovanie tvrdých a mäkkých spoluhlások, hľadanie cestičiek, vyfarbovanie obrázkov podľa čísel, spájanie slov, písanie, lúštenie krížoviek, sudoku, spoznáme časti rastliny a naučíme sa niečo o životnom cykle motýľa.

Stačí si stiahnuť PDF súbor kliknutím na tlačidlo nižšie, uložiť, vytlačiť na papier a zábava sa môže začať.

Zdroj: nasedeticky.sk