Medzinárodný deň komplimentov

Dostať kompliment je niečo ako prijať dar. Správny kompliment dokáže človeku zlepšiť deň, rozveseliť ho a pomôcť mu cítiť sa ocenený. Na komplimenty netreba čakať. Treba ich hlavne rozdávať a nečakať, že sa k vám vrátia. Kompliment dokáže rozjasniť deň hlavne vtedy, ak je úprimný a vychádza priamo zo srdca. Preto neváhajte a pochváľte vašu polovičku tým, ako dobre vyzerá. Oceňte obetavosť a lásku vašich rodičov, starých rodičov alebo adresujte pár milých slov deťom za ich snahu a usilovnosť v škole.

Vedeli ste?

Mnohí z nás ani len netušia, že na 24. január pripadá Medzinárodný deň komplimentov. Ten vznikol už v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin a Debby Hoffman. Počas tohto dňa by mal každý vyjadriť kompliment aspoň piatim ľuďom, a tak vyzdvihnúť to, čo na osobe oceňuje.

Srdiečko komplimentov pre deti na zlepšenie vzťahov v triede

Využite príležitosť a podporte a zlepšite priateľstvá a vzťahy medzi žiakmi či študentami, aby vedeli oceniť dobré vlastnosti na tom druhom a v konečnom dôsledku každý jeden žiak zistí, ako ho vidia tí druhí v pozitívnom svetle.

ÚLOHA: Vytlačte si jedno srdiečko pre každého žiaka, aj pre seba ako učiteľa a napíšte naň meno. Nechajte srdiečka kolovať v triede, nech každý napíše, čo sa mu na tom druhom páči. Nakoniec každý dostane srdiečko s komplimentami od všetkých svojich spolužiakov aj od učiteľa, ktoré si môže zobrať domov. Ak sa komplimenty nezmestia do srdiečka, môžete kľudne pokračovať v písaní na druhú stranu.

Deťom môžete pomôcť a inšpirovať ich, čo asi také by si mali všímať na druhých: môže to byť ich odvaha, priateľstvo, pomoc druhým, zmysel pre humor, nejaký talent, úprimnosť, čestnosť, kreativita…

Stiahnite si srdiečko.

zdroj: bratislava.dnes24.sk, nasedeticky.sk, http://eduworld.sk