Mikulášske tvorenie

Určite sa každé dieťa, či je úplne maličké alebo už trochu väčšie, teší na Mikuláša. Mikuláš zvykne deťom nosiť darčeky 6. decembra. Poraďte deťom, aby aj oni vyrobili nejaký pekný darček pre Mikuláša a položili ho ku krásnym vyčisteným ligotavým čižmičkám. Mikuláš sa určite poteší. Môžete mu vyrobiť srdiečko, nakresliť obrázok, vyrobiť čižmičku, nakresliť plagátik na privítanie, ale najviac sa určite poteší dobrým skutkom dieťatka, ktoré môže napísať do náruče dobrých skutkov.

Srdiečko pre Mikuláša

Úplne najjednoduchším darčekom, ale veľmi pekným, je srdiečko. Mikuláš si môže na ňom prečítať peknú básničku a nezabudnite mu nalepiť fotku dieťatka. Ak nemáte fotku, tak mu niečo nakreslite. Pripravili sme pre vás dve verzie – jedna je pre dievčatko a druhá pre chlapca.

Obrázok pre Mikuláša

Deti, ktoré rady kreslia, môžu Mikulášovi nakresliť nejaký pekný obrázok do rámika. Môžete si vybrať buď farebný obrázok alebo čiernobiely, ak si chcete rámik vyfarbiť samy.

Privítanie pre Mikuláša

Ďalšou možnosť ako potešiť Mikuláša, je nakresliť mu privítací obrázok. Môžete si ho nalepiť na dvere izby, položiť ku čižmičkám, alebo mu nájdite nejaké iné vhodné miesto.

Mikulášske vrece – grafomotorika

Mikulášovi sa roztrhlo vrece na darčeky. 6. december sa už blíži a on súrne potrebuje svoje obrovské vrece zašiť, aby ho mohol naplniť darčekmi a nevysypali by sa mu. Pomôžeš mu? Nezabudni mu ho aj vymaľovať peknými farbami.

Pracovné listy pre predškolákov sú zamerané na rozvoj jemnej motoriky.

ZDROJ: https://nasedeticky.sk/, https://svetstromcekov.sk/