Jarné prázdniny

Hoci to ešte vonku nevyzerá že prišla jar, jarné prázdniny sa nezadržateľne blížia. Viete už ako ich s vašimi drobcami strávite? Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi a prežite zábavné chvíle, na ktoré budú vaši drobci ešte dlho spomínať.

Čítajte spolu knihy

,,Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta“, povedal raz ktosi múdry. A mal pravdu. Čítanie zavedie dieťa do magického sveta a jedinečným spôsobom rozvíja jeho mozog. Vyberte sa preto spolu do knižnice. Požičajte si množstvo kníh, doma si vytvorte kúzelný stan z prikrývok, vankúšov a stolnej lampy. Ukryte sa do neho s deťmi s knihou v ruke a prežite s vašimi pokladmi večer magických príbehov, na ktorý len tak ľahko nezabudnú.

Športujte

Tohto ročná zima sa nevie rozhodnúť, či chce ešte vládnuť, alebo prenechá žezlo jari. Kým jeden týždeň je 10 oC nad nulou, ďalší mrzne a sneží. Nenechajte sa tým však znechutiť.  Či už strávite s deťmi čas na plavárni, spúšťaním sa na sánkach alebo pretekmi na bicykli, určite si spolu užijete veľa zábavy. Na pobyt vonku sa vyzbrojte termoskou s teplým čajom a niečím na zahryznutie.

Buďte kreatívny

Vyrobte si spolu s dieťatkom mydlo, nechajte vašu malú vílu vytvoriť si kostým, maľujte na kamene alebo vytvorte zábavné zvieratká . Je jedno, ako budete tráviť čas, najdôležitejšie pre vášho drobca bude, že ho budete tráviť spolu.

Pečte

Neviem ako vaši, no naši drobci sa s obľubou motajú po kuchyni vždy, keď sa dám do pečenia. Pripravte pre seba aj pre  svoje dieťa kuchársku zásteru a dajte sa do roboty. Či už použijete overený recept starej mamy, alebo vymyslíte úplne nový, vaša ratolesť bude najšťastnejšia keď bude môcť asistovať. Keď špecialitu dokončíte, môžete ju zjesť počas prechádzky v parku, či odniesť ju babičke na ochutnávku.

Skladajte puzzle

Deťom sa pri skladaní puzzle zvyšuje schopnosť koncentrácie, učia sa trpezlivosti, zlepšujú si vizuálnu pamäť. Sadnite si teda k nim a vytvorte spolu nádherný obrázok. Potom ho už stačí iba zlepiť lepidlom na puzzle a zavesiť do detskej izby. Skvelou motiváciou sú i puzzle vytvorené z fotky dieťaťa. Pre drobcov od 3 rokov sú ideálne drevené či magnetické puzzle, ktoré rozvíjajú ich kreativitu a vytrvalosť.

Zdroj: https://www.slnieckovo.sk/blog/12-tipov-ako-si-uzit-nezabudnutelne-jarne-prazdniny/