Prázdninové programy pre rodiny s deťmi v múzeu

Nie vždy nám počasie v lete praje, aby sme mohli s deťmi vyraziť do terénu. Jednou z mnoho možností ako deti zaujať a naučiť sa niečo nové je aj návšteva múzea. Zaujímavé prázdninové programy pre rodiny s deťmi nachystalo Slovenské technické múzeum, ktoré sa špecializuje na dokumentáciu dejín vedy, výroby a techniky. Múzeum do dnešného dňa zhromaždilo viac ako 36306 kusov zbierkových predmetov, pričom mnohé z nich predstavujú nenahraditeľnú kultúrnu hodnotu. Expozície a výstavy Slovenského technického múzea môžete navštíviť v pobočkách v Košiciach, Bratislave, Prešove, Budimíri, Medzeve a v Spišskej Belej.

SLOVENSKÉ TECHNICKÉ MÚZEUM – VÝSTAVY a PROGRAMY

3D PREHLIADKY POBOČIEK STM

SLOVENSKÉ MÚZEUM MÁP

Počuli ste už o Slovenskom múzeu máp? Nachádza sa v Kynceľovej pri Banskej Bystrici. Myslíte, že mapy sú nuda? Príďte sa do múzea zabaviť a tiež sa niečo naučiť o geografii a mapách. Toto múzeum je prvým miestom na Slovensku, kde sa môžete stretnúť s tzv. Pieskovým modelom krajiny s rozšírenou realitou (angl. Augmented Reality Sandbox), ktorý je zážitkovou vzdelávacou pomôckou, využívajúcou najmodernejšie digitálne technológie. Múzeum vám predstavuje nielen bohatú minulosť a výnimočnú súčasnosť kartografie na slovenskom území, ale aj tradičné i moderné postupy a technológie, ktorými sa mapy vytvárajú.

Aktuálne ATRAKCIE s detailným popisom, vstupným a otváracích hodinách v múzeu máp nájdete TU.

A ak by ste nemohli prísť osobne, môžete si pozrieť edukačné VIDEÁ z múzea online TU.

Na Slovensku sa nachádza takmer 100 múzeí a 26 galérií. Nájdete u nás múzeá vlastivedné, prírodovedné, balneologické, banské, poľnohospodárske, archeologické, múzeum hudobných nástrojov, mincí, hodín, nábytku, krojov, múzeá s historickými expozíciami, vojenské a mnohé ďalšie. Galérie nájdete takmer v každom väčšom meste. V niektorých sú stále expozície s dielami významných maliarov minulosti, v mnohých objavíte inšpirujúce súčasné umenie. Najvzácnejšie umelecké zbierky starých a moderných majstrov zhromažďuje Slovenská národná galéria s dielami slovenských aj zahraničných maliarov a sochárov.

ZDROJ: stm-ke.sk, https://www.muzeummap.sk/, https://slovakia.travel/