Kam na výlet po Slovensku – najlepšie atrakcie pre deti

Návšteva rozprávkovej dediny HABAKUKY na Donovaloch, je ideálna pre rodinné výlety, pretože vás vtiahne do originálnej atmosféry slovenských rozprávok. Zažite kopec zábavy – Obrovo je jedinečný svet obra Čutka v Čutkovskej doline pri Ružomberku. V mestečku Donovalkovo vás čaká 23 domčekov zmenšených tak, aby reálne zapadli do detského sveta. Interaktívny areál pre rodiny na Donovaloch víta všetky deti a ponúka priestor pre deň plný zábavy a tvorivosti. Areál detských atrakcií v Nitrianskom Rudne s rozlohou 3000 m2 ponúka 10 skákacích hradov, 2 vodné bazény so šmýkačkou, aqua roller, lodičky pre deti či aquazorrbing. Samozrejmosťou je aj jedinečná penová párty a maľovanie na tvár. Detské ihrisko Babyland v Liptovskej Sielnici sa rozprestiera na niekoľkohektárovej lúke pod lesom a obrovská zastrešená detská zábavná hala s takmer pol hektárovou plochou sú skvelým miestom, kde sa deti všetkých vekových kategórií do sýtosti vyšantia v akomkoľvek počasí.

Zoberte rodinku a urobte si relaxačný pobyt priamo v termálnom srdci Liptova – Bešeňove. Vodný park Bešeňová je termálne kúpalisko, v ktorom zabudnete na každodenné starosti a necháte sa uniesť vlnami relaxu. Tatralandia je areálom vodnej zábavy, kde si môžete vyskúšať surfovanie na divokých vlnách Surf Waves Tatralandia. Nachádza sa v regióne Liptov. Počas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou a nudiť sa určite nebudete vďaka 28 toboganom a šmýkačkám, atrakciám a celodennému programu.

Náučno-zábavný program pre deti ponúka Tatranská divočina – SVIŠTIA KRAJINKA eko-mini-park s preliezkami a miniatúrami zvierat a tiež zrekonštruovaný náučný chodník okolo Skalnatého plesa. TrickLandia je miesto, kde zažijete jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií. Je rozložená na ploche 500 m2, na ktorých sa nachádza 24 atrakcií. Obsahujú 15 trick-artových obrazov, rozšírenú (augmented) realitu, antigravitačné miestnosti, najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe a iné. Rodinný zábavno – zážitkový areál Údolie Manitou len necelých 6 km od centra Košíc. Areál je určený pre veľkých aj malých, ktorí chcú zažiť neopakovateľnú atmosféru prériových Indiánov. Monkeyland je najnovší a najbezpečnejší lanový park na Slovensku postavený z rôznych prekážok zavesených vo výške medzi stromami. Nachádza sa v Spišskej Novej Vsi neďaleko zoologickej záhrady. V zábavnom areáli Action Park Čunovo si na ploche 35 000 m2 môžete vyskúšať svoju zdatnosť v lanovom centre, zahrať si rôzne kolektívne športy a aktivity, vyskúšať netradičné atrakcie.