Veľkonočný rukou písaný list

Každoročná šibačka, oblievačka a veľkonočné zvyky sa ohlasujú aj tento rok. Vedeli ste, že Veľká noc je pohyblivý sviatok, ktorý je každý rok počas víkendu, ktorý nasleduje po prvom splne mesiaca nasledujúcom jarnú rovnodennosť? Veľká noc má teda každý rok svoj vlastný termín, pre rok 2022 to bude víkend od piatka 15. apríla do pondelka 18. apríla 2022. 

Spomínate si na dobu, kedy ste si v poštových schránkach nachádzali desiatky pohľadníc od celej rodiny? Teraz je ten správny čas, kedy by sme mali oprášiť perá a ukázať deťom, ako sa posielali listy a pohľadnice v minulosti. Že na to neslúžili iba tablety, mobily a počítače, ale poctivý papierový list, napísaný vlastnoručne a od srdca.

Pripravili sme pre vás vzor Veľkonočného listového papiera, na ktorý môžu deti napísať alebo nakresliť prianie pre babku, dedka, kamarátov, súrodencov, tety, ujov. A cestou z nákupu ho potom môžete spoločne odoslať na pošte. Okrem toho, že sa deti niečo nové naučia a pri písaní listu sa zabavia, potešia a prekvapia listom aj jeho adresáta. Predstavte si tú radosť v očiach babky a deduška, keď si otvoria Veľkonočný list od vnúčat.

Ako získať listový papier?

Je to úplne jednoduché. Stačí si stiahnuť súbor so šablónou Veľkonočného listu, vytlačiť na tlačiarni (ideálne farebne) a hor sa do písania a kreslenia.

Ak by ste sa viac rozpísali, môžete si stiahnuť a vytlačiť aj druhú stranu, ktorá už nemá nadpis Veselú Veľkú noc a obsahuje viac riadkov.

zdroj: http://nasedeticky.sk