Tvorenie z listov

Jeseň je pestrofarebná a nielen listy z opadaných stromov, ale aj iné plody ako gaštany, lieskovce, šišky a tekvice sú vhodným materiálom na kreatívne aktivity s Vašimi deťmi, keď sa vonku ochladí a dni sa skracujú. Jesenné inšpirácie z listov si isto radi vyskúšajú aj dospelí. Prajeme veľa zábavy.

  1. vyrobte si ježka z listov / potrebujeme: tvrdý papier, pastelky, fixky, tyčinkové lepidlo, farebné listy

Pripravili sme šablónu ježka, ktorého si viete vytlačiť na tvrdý papier a vystrihnúť. Tvár ježka dokreslite pastelkami, fixkami alebo farbami a telo ježka polepte krásnymi farebnými listami. Použite pritom tyčinkové lepidlo.

2. 3D strom z jesenných listov / potrebujeme: výkres, lepidlo, nazbierané listy zo stromov, tenké konáriky

Takýto krásny strom si viete vytvoriť veľmi ľahko a jednoducho. Nachystáme si výkres, na ktorý lepidlom prilepíme konáriky zo stromov, aby nám vytvorili kmeň. Keď konáriky pevne držia, priliepame farebné listy, jeden po druhom, aby sme vytvorili korunu stromu.

3. slniečko z listov / potrebujeme: výkresy, listy, farby, fixky

Z jedného výkresu si vystrihneme šablónu kruhu, ktorú priložíme na spodný výkres, kde budeme tvoriť slniečko. Nazbierané listy potierame farbou a odtláčame na výkres podľa šablóny kruhu. Zo suchého výkresu odstránime šablónu kruhu. S tenkým štetcom alebo fixkami domaľujeme oči, nos a ústa. A slniečko je hotové.

Zdroj: vytvormesi.sk