Deň OTCOV

Tretia júnová nedeľa patrí každoročne hlavám našich rodín – oteckom. Tento rok vychádza oslava sviatku Dňa otcov na nedeľu 18. júna. Je to skvelá príležitosť na to, aby sme im pripomenuli, ako nám na nich záleží. Darom, skutkami či venovaním pár pekných slov. Inšpirácie na originálne blahoženia a básničky nájdete nižšie v článku.

ČO OTECKA POTEŠÍ?

Už to, že si na svojho otca spomeniete a poprajete mu všetko najlepšie ku Dňu otcov, mu určite zlepší deň. Ak ste kreatívni, môžete oteckovi vlastnoručne vyrobiť prianie alebo drobný darček, ktorý mu vykúzli úsmev na tvári. Iste ho poteší aj pekný citát, vtipná básnička alebo odkaz od srdca, ktorý mu do priania ku Dňu otcov vpíšete.

Ak si naozaj neviete rady srdiečko z lásky je starý známy darček takmer na každú príležitosť. Srdiečko vytlačte na tvrdý  papier, vyfarbite, do okienka môžete nalepiť fotku a krásny darček je na svete.

Ockovia si určite zaslúžia za starostlivosť medailu od svojich detí. Medailu vyfarbite, vystrihnite, zaveste na šnúrku a oceňte svojho tatinka.

TIPY NA ORIGINÁLNE BLAHOŽELANIE KU DŇU OTCOV

„Pre všetkých si môj otec. Ale pre mňa si celý svet!“
 „Vďaka, že mi nehovoríš, ale ukazuješ, ako mám žiť. Si môj hrdina, oci.“
„Oci, si prvý muž, ktorý sa zapísal do môjho srdca… A na tomto mieste už navždy zostaneš. Prijmi moje blahoželanie ku Dňu otcov.“
„Milý ocko, možno si raz nájdem princa, ale Ty budeš vždy mojím kráľom.“
„Jeden básnik povedal, že stať sa otcom nie je ťažké, ale byť otcom je ťažké. A Ty to, oci, zvládaš na jednotku.“
„Niet lepšieho priateľa, ako je otec, a žiadny otec nie je lepší ako Ty. Všetko najlepšie, oci.“
„Šťastný je ten, kto našiel šťastie v rodine.“ (L. N. Tolstoj)
„Najlepšiemu otcovi na svete – VŠETKO NAJ ku Dňu otcov!“

TIPY NA BÁSNIČKY KU DŇU OTCOV

Mám Ťa rád, otecko, rovnako ako mamičku. Možno ešte viac, to je ťažké povedať! Krásny Deň otcov.
Šťastie je len muška zlatá, ale Ty si môj otec a to je oveľa viac, než dokážem povedať. Mám Ťa rád/a ocko, krásny sviatok!
Otec to je extra trieda, s mamou v kuchyni sa strieda. Všetko vie, všetko vie, na všetko mi odpovie. Keď sa bojím, uteší ma, keď som smutný, poteší ma. Ja ho mám za všetko rád, je to skvelý kamarát. Všetko najlepšie ku Dňu otcov!
Táto, táto, Ty si naše zlato! Všetko spravíš, všetko vieš a navyše nás uživíš. Všetko najlepšie ku Dňu otcov.
Môj milý otecko, ja Ti idem priať, aby si sa mohol celý deň smiať. Ja sa polepším, čo budem stačiť, aby si sa nemusel už nikdy mračiť. Krásny Deň otcov!
Môj otec najdrahší, prajem Ti všetko najlepšie, je to k Tvojmu sviatku, máš to na pamiatku. Krásny sviatok otcov!
V balete som najhoršia, v škole dostávam veľa zlých znamienok, všetko mi to ale vždy odpustí môj milovaný otecko! Krásny Deň otcov!
Najmilšia táto, ďakujem Ti za to, že sa o mňa s láskou staráš, spravodlivo niekedy káraš. Veľké objatie a pusu, veľmi sa nebráň dojatiu!
Ku Tvojmu dňu táto, pripíjam Ti na to, že Ty si všetkých otcov kráľ, čo sa so mnou vždy hral, ​​učil ma a pomáhal, s výchovou sa namáhal. Za mnohých Ti dnes vďačím, na to slovami svojimi svedčím! Krásny Deň otcov!
K Tvojmu sviatku, otecko, venujem Ti spomienku, ako si si so mnou pekne hral, ​​v škole mi pomáhal. Za všetko Ti ďakujem, krásnu oslavu vinšujem!
Najmilší otec, prajem veľa radosti, dnes beriem na seba všetky Tvoje starosti. Všetko najlepšie ku Dňu otcov!
Máš dnes sviatok, otecko, a tak Ti prajem veľa lásky, pár veršov ako spomienku a samú radosť, žiadne vrásky!

Zdroj: www.parfemy-elnino.sk, radimeako.sk, nasedeticky.sk, www.youtube.com