Medzinárodný deň matiek – nápady na výrobu darčeku

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamičkám. Každé dieťatko sa snaží potešiť tú svoju najlepšiu maminu na svete a vyrobiť jej nejaký pekný darček. Väčšinou deti nakreslia nejaký  obrázok, vyrobia srdiečko, či natrhajú kytičku lúčnych kvietkov. Sú to všetko pre mamu tie najkrajšie darčeky na svete. Aj my sme pre vás pripravili zopár inšpirácií na darčeky pre mamičky. Možno sa vám niektorý zapáči a pustite sa s láskou do práce. Mamičky sa majú veru na čo tešiť.

Srdiečkový prívesok pre najlepšiu mamičku
Darček - deň matiek

Srdiečkový prívesok, či medaila pre mamu môže byť krásnym ocenením jej každodennej snahy, starostlivosti a lásky k najbližším.

Srdiečko si vytlačte na tvrdý papier. Môžete si vybrať, či chcete mať na srdiečku nápis „Najlepšia mama na svete“ alebo si môžete vytlačiť čisté srdiečko a napísať tam svoj odkaz alebo nakresliť obrázok. Na srdiečko nalepte červené guličky z  krepového papiera a navlečte červenú mašličku.

Obrázok  pre mamu s odtlačkom ručičky
Deň matiek - darček pre mamu

Vyrobte mame na Deň matiek takýto krásny obrázok s odtlačkom ručičky. Ešte krajší bude, ak ho aj zarámujete. Máme pre vás pripravené dve verzie – jednu pre chlapca a druhú pre dievča.

Nakreslite mamičke obrázok do srdiečka

Nakreslite mamičke nejaký pekný obrázok do srdiečka a napíšte jej pekné prianie. Srdiečko si vytlačte na tvrdý papier, prípadne vystrihnite. Do srdiečka môžete nalepiť aj fotku, ak máte k dispozícii.

Ruka so srdiečkom
Deň matiek - darček pre mamu - ruka so srdiečkom

Ďalší krásny darček na Deň matiek. Obkreslite si detskú rúčku na bledší farebný papier, do dlane prilepte červené srdiečko, ktoré prichytíte palčekom, ruku aj so srdiečkom nalepte na ďalší farebný papier podľa vášho vkusu a ja som to celé ešte nalepila na kartón, môžete použiť napr. obal z bonboniéry alebo nejakej krabičky. Celý  obrázok môžete dozdobiť drobnými srdiečkami a nezabudnite napísať zopár milých slov a venovanie.

Kvietok pre maminku z odtlačku ruky
Deň matiek - darček pre mamu

Žiadny kvietok nepoteší mamičku tak veľmi, ako ten, ktorý dostane od svojho dieťatka. Vyrobte mame kvietok, ktorý jej nikdy nezvädne a poteší jej srdiečko. Stačí, keď na papier urobíte odtlačok ručičky, dokreslíte kvietok, na ozdobu môžete dokresliť srdiečka a napísať zopár milých slov a úžasný darček pre mamičku je na svete.

Srdiečkový panáčik
Deň matiek - darček pre mamu

Panáčik je vyrobený z rolky z toaletného papiera, ktorú sme oblepili farebným ružovým papierom. Z červeného papiera sme si vystrihli srdiečko a deti naň nakreslili veselú tváričku. Srdiečkovú tváričku sme nalepili na rolku a panáčik bol hotový.

Kytica kvetov pre mamu
Deň matiek - darček pre mamu

Obkreslite si ruku  dieťatka na papier, ďalej si vystrihnite rôzne kvietky. My sme použili vyrezávačky na kvietky, ale kľudne si ich môžete len tak od oka nakresliť a vystrihnúť. Je to úplne jednoduché. Ďalej si vystrihnite zelené stopky a všetko to pekne nalepte na farebný papier podľa obrázka. Nezabudnite napísať venovanie, prípadne nejaký pekný veršík.

Obrázok na papierovom tanieri
Deň matiek - darček pre mamu

Na obraz sme použili malý papierový tanier. Najprv som nechala deti nech naň nakreslia nejaký obrázok a následne dookola nalepili červené malé srdiečka. Všetko veľmi jednoduché a milý valentínsky darček je na svete.

Aby som vám zjednodušila prácu, môžete si srdiečka vytlačiť na červený papier. Stačí ich potom len vystrihnúť a nalepiť. Niekedy v obchode predávajú aj srdiečkové nálepky, môžete použiť aj tie.

ZDROJ: nasedeticky.sk