Valentínske aktivity pre deti

Už onedlho tu máme opäť deň všetkých zaľúbených, sviatok sv. Valentína. Deň, kedy si ľudia navzájom prejavujú lásku, náklonnosť, priateľstvo. Dávajú si rôzne darčeky, maličkosti, srdiečka, sladkosti, kvety a iné milé prekvapenia, ktorými chcú potešiť svojich milovaných. Samozrejme, netreba zabúdať, že lásku si treba prejavovať celý rok, každý jeden deň.

Valentínske omaľovánky

Najkrajšie darčeky na Valentína sú tie vlastnoručne vyrobené. Deti môžu napríklad vyfarbiť takéto krásne valentínske omaľovánky a podarovať ich svojim najbližším – mame, ockovi, babke, dedkovi… Nezabudnite napísať na obrázok zopár milých slov pre svojho Valentína či Valentínku. Na obrázok stačí kliknúť, vytlačiť a môžete vyfarbovať.

Valentínsky srdiečkový kvietok

Zvyknete si na Valentína ozdobiť svoj príbytok alebo triedu v škôlke? Deti sa určite zabavia pri výrobe valentínskych srdiečkových kvietkov do kvetináča. Klikni na kvietok a vytlač si predlohu. Sú jednoduché a milé a kľudne ich môžete použiť aj ako darček na Valentína napr. pre starých rodičov – kúpte nejakú peknú izbovú rastlinku a zapichnite do nej vlastnoručne vyrobenú srdiečkovú kvetinku.

Geometrické tvary a počítanie

V pracovnom liste pre predškolákov si zopakujete geometrické tvary a počítanie. Nájdete v ňom aj veľa srdiečok, ktoré si môžete vyfarbiť. Dokážete spočítať, koľko malých srdiečok je na obrázku?

Pospájajte bodky – srdiečko

Bodka k bodke.  Spájanie bodiek podľa čísel je medzi deťmi veľmi obľúbené, ale keďže sa spájajú čísla, tak je tento pracovný list vhodný až pre malých školákov – ideálne pre prvákov.

Vytvorte si valentínske srdiečko s mašľou alebo valentínsku srdiečkovú obálku – jednoducho a hravo podľa videonávodu

Zdroj: https://nasedeticky.sk/, https://www.youtube.com/