Cvičenie – základ dobrej pamäte a pozornosti

Deti vo veku 5 – 17 rokov by sa mali hýbať minimálne hodinu denne, a to pri strednej až vysokej intenzite. V minulosti to nebolo ťažké dosiahnuť, keďže deti od rána do večera „lietali” vonku alebo pomáhali rodičom pri práci v záhrade či na poli. Dnes však deti omnoho viac sedia a na pohyb majú menej prirodzených príležitostí. Rodičia by sa mali postarať o to, aby malo dieťa dostatok pohybu, a už odmalička mu všepiť pozitívny vzťah k športu. Môže na tom záležať nielen detské zdravie, ale aj výsledky v škole.

Vedeli ste, že už desať minút cvičenia denne dokáže deťom zlepšiť pozornosť, pamäť a schopnosti, akými sú rozhodovanie či plánovanie.  Cvičenie pomáha deťom v mnohých ohľadoch a je nepochybne dôležitou súčasťou vývoja detského mozgu.  Pohyb je pre zdravie dieťaťa nevyhnutný. „Dieťa sa musí naučiť zvládať svoje zlyhania, vedieť prevziať zodpovednosť, a pritom spoznáva svoju osobnosť. Je to obrovská škola sebapoznávania, pokory a spolupatričnosti. 

Chcete mať šikovné ratolesti? Zacvičte si s vašimi deťmi. Inšpirujte sa našou rozcvičkou s cvikmi, ktoré zvládnu aj menšie deti. Jednoducho im ich vysvetlíte na príkladoch zvieratiek.

 

Zdroj: https://akobuk.sk/chcete-mat-sikovne-deti-zacnite-s-nimi-cvicit/